2733
2734
عنوان

یه سوال شرعی دارم راجع به طلاق کی میدونه؟؟؟؟/

| مشاهده متن کامل بحث + 2592 بازدید | 114 پست

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2731
بچه ها من نه حقوق خوندم نه فقه و ... ولی تازه جدا شدم. تارا درست میگه. چیزایی که گفتین مربوط به طلاق رجعیه و از اونجایی که مهرو بخشیده ممکنه طلاق خلع باشه. عده هم سه طهر هست مگه در شرایطی. ولی فکر کنم این دوستمون بیشتر سوالش این بود که حالا که رجوع کردن دوباره می تونن بابت مهریه اقدام کنن یا نه؟
معجزه برای قلبی اتفاق می افتد که آرام و خاموش آن را پذیرا باشد. گروه قرمز. وزن اولیه ۸۸/۴🤦🏻‍♀️😱،وزن هفته پیش ۸۲/۹، وزن فعلی 81/3, وزن هدف ۶۰🤞😎 تاریخ شروع چهارم فروردین ۱۴۰۳
طلاق در فقه از نوع رجعی یا بائنه(3 طلاقه)! که اکثرا رجعیه؛ یعنی بعد جاری شدن صیغه طلاق، تا 3 ماه و 10 روز اگه به هم ابراز علاقه کنن، صیغه طلاق یاطل میشه و بدون عقد مجدد میتونن دوباره باهم زندگی کنن. اما اگه بعد رابطه و برگشت به زندگی بازم پشیمون شدن(مثل دوست شما)، باید دوباره برن یکی صیغه طلاق رو بینشون جاری کنه، بعد 3 طهر(3 بار پریودی و پاکی از حیض) عده نگه دارن و... بعد با همسر جدید ازدواج کنن، وگرنه حکم 2 همسر بودن رو واسه زن داره!!! (3 دوره حیض و پاکی، بعد صیغه طلاق باید مراعات بشه) اگه مجددا صیغه طلاق جاری نشه، بعدشم عده نگه داشته نشه و صیغه عقد(با مرد دیگه ای) جاری بشه، صیغه عقد باطله و هر نوع رابطه ای زنا محسوب میشه!(به دلیل حکم همسر دوم برای زن!)
2738
طلاقا همه رجعی ان. مگه اینکه کسی زنشو 3 طلاقه کنه که در این صورت باید زن با مرد دیگه ای ازدواج کنه، رابطه داشته باشن، ازش جدا بشه، عده نگه داره، بعد میتونه با شوهر اولش مجددا ازدواج کنه.