2737
2739
عنوان

کلاس مادر و کودک - خانه بازی

| مشاهده متن کامل بحث + 5018 بازدید | 65 پست

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

با سلام... من مربی یکی از کارگاه های مادر و کودک هستم.... همونطور که یکی از دوستان گفتن تعاملی که بچه ها تو این کلاسا باهم خواهند داشت مهمترین دستاورد کلاسه...اگرنه که خیلی از بازیها رو خودتون میتونید ابداع کنید... تو کلاس من ابتدا شروع کلاس با موزیک کوتاه است که یکسری کارها رو همراش انجام میدیم بیشتر ورزش و حرکات مرتبط با موزیک بعد اجازه میدم با پاستل هرچی میخوان بکشن...که بیشتر خط خطیه...اما به مرور همراه با اموزشها میتونن گردی بکشن..بعد خط از بالا به پایین...نقطه بکشن...مار بکشن و سپس تلاش میکنم با دبدن و انجام دادن یکسری کار دستی اجزا صورت رو بکشن
رو حس لامسه بچه ها کار میکنم...تا نرم و زبر رو تشخیص بدن....اسکاج و پنبه انتخابای خوبیه....با ارد بازی میکنن....رو سفره ورنی با رنگ انگشتی رنگ بازی می کنن....گل سفال بهشون میدم....درباره شکلها گردی و سه گوش و چهار گوش یه تفصیل کار میکنم...یعنی یه روز از خونه هاشون شکل گرد میارن....رو رنگا خیلی کار میکنیم...هر رنگ رو باهاش کار دستی و رنگ بازی می کنیم و ا زخونه هم یک چیز اون رنگی میارن.....یکی یکی کاراشون رو بالا میگیرن تا اعتماد بنفسشون بالا بره....با فلش کارتهای حیوانات با بازی عمو زنجیر باف حیوونا صداشون غذاشون رو کار میکنیم...یک سری پازل و جاکذاری و تشابهات رو با وسایل کمک اموزشی کار میکنم...رو کاغذ شکل گردی میچسبونن و اونا باید بین اشکال مختلف شکل مورد نظر رو پیدا کنن و تو برگه بچسبونن... یکسری مواد مختلف مثل چوب و سنگ و پارچه میدم بهشون برای طیقه بندی و میگم هر کدومشون باید برن پیش دوستاشون...دیگه حباب بازی برای تشخیص شکل گرد .... برای حهت ها هر دفعه اینو میخونیم ....کدو کدو اینور کدو اونور کدو بالای کدو ..پایین کدو..پشت کدو ..دور دور دور کدو برای یاد دادن جمع و باز ...ما گلیم ما سنبلیم کاردسنی ها طوری انتخاب میشه که خودشون بتونن اکثر کارا رو بکنن.. در مورد قیچی ....قیچی مناسب یچه ها باید باشه و از دو سال و نیم ماه دیگه میتونن دست بگیرن....قلم مو رو نزدیک سه سال میدم بهشون با گواش کار کنن....رو بادکنک نقاشی میکنن...رو کیسه فریزر کاغذ میچسبونن و توشو فوت میکنن...پارچه یزرگ رنگی رو برای یاد دادن رنگا استفاده میکنم میرن زیرش و روش توپ میندازن و بالا پایین میندازن.... جاهای مختلف کلاس پارچه های سه رنگ اصلی رو میذارم و با ریتم ازشون میخوام برن رو پارچه ها یی که رنگشو میگم...
2731
هر دفعه یه کتاب که مناسب سنشونه میخونم که بیشتر راجع به مهارتهای اجتماعی و فردیه...بعضی وقتا هم مامانا قصه گویی میکنن... بعد کلاس راجع به روانشناسی کودکان و رفتار های غلط و درست صحبت می کنیم مهمترین مطلب که شاید خیلیا ندونن اینه که برای کودک خود اصلا نقاشی نکشید..اینکار شما او را از نقاشی زده میکنه و کارای خودشو قبول نداره....بلکه با نشان دادن تصاویر کمک بهتری در این مورد خواهید کرد... از 4 سال به بالا کم کم رو خلاقیتشون کار میکنم ....و اجازه میدم تجربیات گذشته رو با خلاقیت فردی ترکیب کنن... کلاس مادر و کودک ما تا 3 ساله و بعد اون وارد مهد کودک موسسه میشوند..اینا رو یادم میامد هرچی باز یادم بیاد براتون مینویسم