2733
2734
نگران نباش بانسبت دکتر ... خورد من مامانم بی سواد بود، ولی الانم که توین سن تم بعضی وقتا میگم ببشف ...

اصلا و ابدا ADHD به این سادگی که شما میگی نیست و اگر مبتلا بودی قطعا روی عملکرد و کار های روزمره اثر می‌گذاشت

بخصوص اینکه برای ایشون تشخیص اختلال سلوک دادن که قطعا توی کودکان نیاز به درمان جدی داره

بهتره علم رو زیر سوال نبریم 

عزيزم اينجور بچه ها بايد درمان بشن  شايد به گذشت زمان اروم بگيرن ولي اسن مشكلات توي بزرگسالي ا ...

واقعا دنیا بوجود مادران آگاهی مثل تو که با ایشالا ماشالا و حالا درست میشه و چیزی نیست ولش کن و غیره همه چیو عادی جلوه میدن، نیاز داره🌹

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

همه ی ادم ها حدی از اختلالات روانی رو دارند

ما به هیچ وجه نمیگیم حدی از اختلالات رو همه دارند چون کاملا این حرف اشتباس!! نمی‌دونم بر اساس چه رفرنسی این حرف زدید

میگیم بروز و ظهور «هیجانات» در هر انسانی در حیطه ای که آسیب زا نباشه نرماله و خارج از اون آنرمال(شما منظورت هیجانه احتمالا)

وگرنه به هیچ عنوان هر فردی حدی از اختلالات روانی رو نداره! اگه کتابی مقاله ی معتبری با این جمله که گفتی هست بهم بگو!! چون میدونم که نیست

البته ربطی به تاپیک دوست عزیزم و مشکلشون نداشت این حرفت اصلا ، صرفا جواب دادم که بدونی

2731
ما به هیچ وجه نمیگیم حدی از اختلالات رو همه دارند چون کاملا این حرف اشتباس!! نمی‌دونم بر اساس چه رفر ...

شما دکترا سخت و پیچیده میکنید.

من دقیقا منظورم اختلالات روانی هست، بعضا تا پایان عمر هم کسی اختلال رو تشخیص نمیده و طرف کل زندگی یه خانواده رو تحت تاثیر قرار میده، اخرش هم، همه اخلاق طرف رو بر همین منوال پذیرفتن. 

مثلا

۱. طرف اخلاقش اینه که توی جمع نیست و باکسی جوش نمیخوره(اوتیسم)

۲. طرف اخلاقش عین بهاره یه موقع بارونیه یه موقع افتابی یه موقع هایی خیلی شاده یه موقع هایی خیلی ناراحت( دوقطبی)

شما دکترا سخت و پیچیده میکنید. من دقیقا منظورم اختلالات روانی هست، بعضا تا پایان عمر هم کسی اختلال ...

ما سخت و پیچیده میکنیم بله، میدونی چرا؟ چون اگه بخوایم همینقدر ساده مثل شما برچسب اختلال روانی بزنیم به همه سنگ روی سنگ بند نمیشه و عملا با این تفکر همه بیمارن، که اینطور نیست، متاسفانه اینستاگرام و شبکه های مجازی ی سری خرده اطلاعات به همه داده و همه به خودشون اجازه ورود در هر حیطه ای که تخصص ندارن رو میدن

صرفا برای اطلاعت میگم عزیزم

برای تشخیص هر اختلال چندین ملاک وجود داره

اصلا وارد ملاک های تشخیص افتراقی نمیشم چون ی دنیای وسبعیه که توی کامنت نمیشه توضیح داد، ملاک های کلی بردرلاین رو در حد نیازت میگم

اگه بخوایم طبق اون چه که عامه مردم فکر میکنند که هرکس اخلاقش بهاریه دو قطبیه و هرکس با همه نمیجوشه اوتیسم داره پس کل جمعیت یک جامعه درگیر بیمارین در صورتی که اینطور نیست مثلا طبق آخرین آماری که اومده از میزان شیوع بردرلاین یا بقول شما دو قطبی ۱ درصد جمعیت آماری هست، پس هر کی که اخلاقش بهاریه دو قطبی نیست!!!!

هر کدوم از اختلالات چندین ملاک داره که فقط تشخیص رو روانشناس یا روانپزشک می‌تونه انجام بده چون درسش رو خونده و باید طبق ملاک هایی که توی DSM اومده تشخیص انجام بده

باز با وجود اینکه چندین سال وقت می‌ذاره و میخونه و تجربه ام توی محیط کلینیکال و بیمارستانها کسب می‌کنه بازم ممکنه بعضی موارد نتونه درست تشخیص بده و از سایر درمانگران کمک بخواد اونوقت شما چطوری انقدر راحت میتونی برچسب بزنی؟!

باز در مورد همون بردرلاین ، چندین دوره وجود داره ، منیک، هیپومنیک، افسردگی اساسی و ... که باید هر کدوم از معیار های که ۷ مورد معیار اساسی تشخیصی دو قطبی هست توی این دوره ها وجود داشته ، بعد شما میگی هرکس اخلاقش بهاریه دوقطبیه؟😂

حالا این رو هم در نظر بگیر مادامی که یک ویژگی یا حالت روانی منجر به افت عملکرد نشه ما اسمش رو اختلال نمیذاریم، یعنی در کنار تمام ملاک های تشخیصی باید حتما افت شدید عملکرد اجتماعی، تحصیلی، جسمانی و ... داشته باشه

لطفا در چیزی که نمی‌دونید و اطلاعاتتون کامل نیست ورود نکنید، چون توی اینستاگرام یا حتی نت مطالبی که هست قطره ای از اقیانوسه و قاعدتا تا کتب رفرنس رو نخونید حداقل ۵۰۰ ساعت اینترنی بیمارستان نگذرونید حداقل ۵۰۰ ساعت کارگاه نگذرونید نمی‌تونید اصلا ماهیت اختلال رو بفهمید چه به اینکه بخواین تشخیص بدید، تایمی که توی دانشگاه میگذرونی هم بماند

البته حق دارید منم قبل اینکه وارد این رشته بشم فکر میکردم همینقدر راحت میتونم برچسب بزنم و تشخیص بدم ، اما غلطه، لطفا روی غلط بودن باورتون پافشاری نکنید و بر اساس خرده اطلاعاتی که دارید به آدم ها برچسب نزنید

دوتا موردی که گفتید هم هیبییببیچ ربطی به اوتیسم و دوقطبی نداره

این که شما میگی دو تا خصلت و ویژگی و خلق و خو(temperament) هست و دیگر هیچ

شما دکترا سخت و پیچیده میکنید. من دقیقا منظورم اختلالات روانی هست، بعضا تا پایان عمر هم کسی اختلال ...

اینم اضافه کنم که در مورد اینکه میگید ی فردی ممکنه بیمار باشه و تشخیص داده نشه و تا آخر عمر هم زندگی اطرافیانش رو تحت تاثیر قرار بده، بله کاملا درسته، بخصوص توی طیف اختلالات شخصیت اصلا خودشون قبول ندارن که بیمارن و دیگران رو اذیت میکنن

سلام عزيزم  خواهش ميكنم  بفرماييد

سلام عزیزم

ممنونم بابت وقتی که برام گذاشتید

میخواستم در مورد برنامه نویسی ازتون سؤال بپرسم ، چه زبانی کار میکنید و اینکه فریلنسر هستید یا استخدام شرکت؟ دانشجو هستم میخواستم ازتون راهنمایی بگیرم❤️

❤️🤍PEGAH🤍❤️
سلام عزیزم ممنونم بابت وقتی که برام گذاشتید میخواستم در مورد برنامه نویسی ازتون سؤال بپرسم ، چه زب ...

فداي شما عزيزم 

من با برنامه متلب كار ميكنم 

خودم شخصي كار ميكنم گلم 

بهتره اگر دانشجو هستيد اول چندين دوره برنامه نويسي و كد نوشتن با متلب رو بگذروني و بعد از تمام شدن دانشگاهت شروع كني يا اينكه دوره هارو بگذرني كنارش توي يه شركت شروع به كار كني تا تجربه كسب كني بعدش كسب و كار خودتو راه بندازي

بهتره باشركنايي كه كني كه توي كار نوشتن مقاله و پايان نامه هستن 

الان درحال حاضر بازار كار مقاله از همه چي بيشتره

فداي شما عزيزم  من با برنامه متلب كار ميكنم  خودم شخصي كار ميكنم گلم  بهتره اگر دا ...

خیلی خیلی ممنونم از توضیحات و زمانی که برام گذاشتی عزیزم

الهی بهترین ها سهم قلب مهربونت بشه و موفق باشی گلم❤️❤️❤️

❤️🤍PEGAH🤍❤️